J.W. Miller (6000-330K-RC)
PartNo:
6000-330K-RC
Manufacturers:
J.W. Miller
Qty:
140
Request Qty:
Description:
Fixed Inductors 33uH 10%
Details
Inductance:
33 uH
Tolerance:
0.1
Maximum DC Current:
2.05 A
Maximum DC Resistance:
90 mOhms
Operating Temperature Range:
- 55 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:
7.8 MHz
Q Minimum:
30
Shielding:
Unshielded
Termination Style:
Radial
Package / Case:
Case Length:
12.2 mm