 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (6000-390K-RC)
J.W. Miller 6000-390K-RC
PartNo:
6000-390K-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 445
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 39uH 10%
RoHS:Details
Inductance:39 uH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:1.85 A
Maximum DC Resistance:100 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:6.9 MHz
Q Minimum:30
Package / Case:
Case Length:12.2 mm