 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (6000-3R3M-RC)
J.W. Miller 6000-3R3M-RC
PartNo:
6000-3R3M-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 200
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 3.3uH 20%
RoHS:Details
Inductance:3.3 uH
Tolerance:0.2
Maximum DC Current:5.5 A
Maximum DC Resistance:25 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:79 MHz
Q Minimum:20
Package / Case:
Case Length:12.2 mm