 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (6000-471K-RC)
J.W. Miller 6000-471K-RC
PartNo:
6000-471K-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 707
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 470uH 10%
RoHS:Details
Inductance:470 uH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:680 mA
Maximum DC Resistance:1.1 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:1.9 MHz
Q Minimum:20
Package / Case:
Case Length:12.2 mm