J.W. Miller (6000-560K-RC)
PartNo:
6000-560K-RC
Qty:
200
Request Qty:
Description:
Fixed Inductors 56uH 10%
Details
Inductance:
56 uH
Maximum DC Current:
1.48 A
Maximum DC Resistance:
180 mOhms
Self Resonant Frequency:
5.4 MHz
Q Minimum:
30
Case Length:
12.2 mm