J.W. Miller (6000-680K-RC)
PartNo:
6000-680K-RC
Manufacturers:
J.W. Miller
Qty:
700
Request Qty:
Description:
Fixed Inductors 68uH 10%
Details
Inductance:
68 uH
Tolerance:
0.1
Maximum DC Current:
1.36 A
Maximum DC Resistance:
210 mOhms
Operating Temperature Range:
- 55 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:
4.9 MHz
Q Minimum:
30
Shielding:
Unshielded
Termination Style:
Radial
Package / Case:
Case Length:
12.2 mm