J.W. Miller (6000-681K-RC)
PartNo:
6000-681K-RC
Qty:
700
Request Qty:
Description:
Fixed Inductors 680uH 10%
Details
Inductance:
680 uH
Tolerance:
0.1
Maximum DC Current:
590 mA
Maximum DC Resistance:
1.6 Ohms
Self Resonant Frequency:
1.6 MHz
Q Minimum:
20
Case Length:
12.2 mm