J.W. Miller (6000-6R8M-RC)
PartNo:
6000-6R8M-RC
Qty:
200
Request Qty:
Description:
Fixed Inductors 6.8uH 20%
Details
Inductance:
6.8 uH
Tolerance:
0.2
Maximum DC Current:
4.1 A
Maximum DC Resistance:
35 mOhms
Self Resonant Frequency:
29 MHz
Q Minimum:
20
Case Length:
12.2 mm