 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (6000-820K-RC)
J.W. Miller 6000-820K-RC
PartNo:
6000-820K-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 200
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 82uH 10%
RoHS:Details
Inductance:82 uH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:1.3 A
Maximum DC Resistance:230 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:4.1 MHz
Q Minimum:30
Package / Case:
Case Length:12.2 mm