J.W. Miller (70F154AI-RC)
PartNo:
70F154AI-RC
Manufacturers:
J.W. Miller
Qty:
200
Request Qty:
Description:
Fixed Inductors 150uH 5%
Details
Inductance:
150 uH
Tolerance:
0.05
Maximum DC Current:
135 mA
Maximum DC Resistance:
8.16 Ohms
Operating Temperature Range:
- 55 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:
3 MHz
Q Minimum:
47
Shielding:
Unshielded
Termination Style:
Axial
Package / Case:
Case Length:
0.25 in