 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (70F224AI-RC)
J.W. Miller 70F224AI-RC
PartNo:
70F224AI-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 170
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 220uH 5%
RoHS:Details
Inductance:220 uH
Tolerance:0.05
Maximum DC Current:114 mA
Maximum DC Resistance:11.5 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:2.5 MHz
Q Minimum:46
Shielding:Unshielded
Termination Style:Axial
Package / Case:
Case Length:0.25 in