 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (77F120K-TR-RC)
J.W. Miller 77F120K-TR-RC
PartNo:
77F120K-TR-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 1470
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 12uH 10%
RoHS:Details
Inductance:12 uH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:480 mA
Maximum DC Resistance:630 mOhms
Operating Temperature Range:
Self Resonant Frequency:34 MHz
Q Minimum:75
Shielding:
Termination Style:Axial
Package / Case:
Case Length:10.41 mm