J.W. Miller (77F221J-TR-RC)
PartNo:
77F221J-TR-RC
Manufacturers:
J.W. Miller
Qty:
560
Request Qty:
Description:
Fixed Inductors 220uH 5%
Details
Inductance:
220 uH
Tolerance:
0.05
Maximum DC Current:
155 mA
Maximum DC Resistance:
5.1 Ohms
Operating Temperature Range:
- 55 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:
3 MHz
Q Minimum:
70
Shielding:
Termination Style:
Axial
Package / Case:
Case Length:
10.41 mm