 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (77F470J-TR-RC)
J.W. Miller 77F470J-TR-RC
PartNo:
77F470J-TR-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 26519
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 47uH 5%
RoHS:Details
Inductance:47 uH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:340 mA
Maximum DC Resistance:1.22 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:6.3 MHz
Q Minimum:45
Shielding:
Termination Style:Axial
Package / Case:
Case Length:10.41 mm