J.W. Miller (77F681J-RC)
PartNo:
77F681J-RC
Manufacturers:
J.W. Miller
Description:
Fixed Inductors 680uH 5%
Details
Inductance:
680 uH
Tolerance:
0.05
Maximum DC Current:
113 mA
Maximum DC Resistance:
12 Ohms
Operating Temperature Range:
- 55 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:
1.95 MHz
Q Minimum:
55
Shielding:
Termination Style:
Axial
Package / Case:
Case Length:
10.41 mm