J.W. Miller (78F120J-RC)
PartNo:
78F120J-RC
Manufacturers:
J.W. Miller
Description:
Fixed Inductors 12uH 5%
Details
Inductance:
12 uH
Tolerance:
5%
Maximum DC Current:
350 mA
Maximum DC Resistance:
800 mOhms
Operating Temperature Range:
- 20 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:
16 MHz
Q Minimum:
45
Shielding:
Termination Style:
Axial
Package / Case:
Case Length:
0.28 in