 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (78F471J-RC)
J.W. Miller 78F471J-RC
PartNo:
78F471J-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 14458
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 470uH 5%
RoHS:Details
Inductance:470 uH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:90 mA
Maximum DC Resistance:14 Ohms
Operating Temperature Range:- 20 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:2.55 MHz
Q Minimum:60
Shielding:
Termination Style:Axial
Package / Case:
Case Length:0.28 in