 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (78F820J-RC)
J.W. Miller 78F820J-RC
PartNo:
78F820J-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 9998
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 82uH 5%
RoHS:Details
Inductance:82 uH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:132 mA
Maximum DC Resistance:3.2 Ohms
Operating Temperature Range:
Self Resonant Frequency:6 MHz
Q Minimum:60
Shielding:
Termination Style:Axial
Package / Case:
Case Length:0.28 in