J.W. Miller (78FR22K-RC)
PartNo:
78FR22K-RC
Description:
Fixed Inductors 0.22uH 10%
Details
Inductance:
220 nH
Tolerance:
10%
Maximum DC Current:
1.025 A
Maximum DC Resistance:
80 mOhms
Operating Temperature Range:
Self Resonant Frequency:
380 MHz
Q Minimum:
40
Case Length:
0.28 in