 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (78FR56K-RC)
J.W. Miller 78FR56K-RC
PartNo:
78FR56K-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 9731
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0.56uH 10%
RoHS:Details
Inductance:560 nH
Tolerance:10%
Maximum DC Current:545 mA
Maximum DC Resistance:110 mOhms
Operating Temperature Range:
Self Resonant Frequency:280 MHz
Q Minimum:40
Shielding:
Termination Style:Axial
Package / Case:
Case Length:0.28 in