 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (79F1R5K-TR-RC)
J.W. Miller 79F1R5K-TR-RC
PartNo:
79F1R5K-TR-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 19311
Request Qty:
Description: Fixed Inductors RF CHOKE 1.5uH 10% AXIAL
RoHS:Details
Inductance:1.5 uH
Tolerance:10%
Maximum DC Current:250 mA
Maximum DC Resistance:1 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:70 MHz
Q Minimum:40
Shielding:
Termination Style:Axial
Package / Case:
Case Length:4.06 mm