 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (79F8R2K-TR-RC)
J.W. Miller 79F8R2K-TR-RC
PartNo:
79F8R2K-TR-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 1395
Request Qty:
Description: Fixed Inductors RF CHOKE 8.2uH 10% AXIAL
RoHS:Details
Inductance:8.2 uH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:165 mA
Maximum DC Resistance:2.2 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:24 MHz
Q Minimum:40
Shielding:
Termination Style:Axial
Package / Case:
Case Length:4.06 mm