 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (8250-101K-RC)
J.W. Miller 8250-101K-RC
PartNo:
8250-101K-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 877
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 100uH 10%
RoHS:Details
Inductance:100 uH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:322 mA
Maximum DC Resistance:2.28 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:12 MHz
Q Minimum:65
Shielding:Shielded
Termination Style:Axial
Package / Case:
Case Length:0.45 in