 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (8250-183K-RC)
J.W. Miller 8250-183K-RC
PartNo:
8250-183K-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 977
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 18mH 10%
RoHS:Details
Inductance:18 mH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:48 mA
Maximum DC Resistance:104 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:0.72 MHz
Q Minimum:50
Package / Case:
Case Length:0.45 in