 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (8250-273K-RC)
J.W. Miller 8250-273K-RC
PartNo:
8250-273K-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 961
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 27mH 10%
RoHS:Details
Inductance:27 mH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:34 mA
Maximum DC Resistance:195 Ohms
Operating Temperature Range:
Self Resonant Frequency:0.46 MHz
Q Minimum:50
Shielding:Shielded
Termination Style:
Package / Case:
Case Length:0.45 in