J.W. Miller (8250-471K-RC)
PartNo:
8250-471K-RC
Qty:
850
Request Qty:
Description:
Fixed Inductors 470uH 10%
Details
Inductance:
470 uH
Maximum DC Current:
192 mA
Maximum DC Resistance:
6.45 Ohms
Operating Temperature Range:
- 55 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:
6.5 MHz
Q Minimum:
70
Termination Style:
Axial
Package / Case:
Case Length:
0.45 in