 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (9230-20-RC)
J.W. Miller 9230-20-RC
PartNo:
9230-20-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 630
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 1.0uH 10%
RoHS:Details
Inductance:1 uH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:350 mA
Maximum DC Resistance:1 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:230 MHz
Q Minimum:25
Shielding:Unshielded
Termination Style:Axial
Package / Case:
Case Length:0.25 in