 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (9250A-101-RC)
J.W. Miller 9250A-101-RC
PartNo:
9250A-101-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 753
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0.10uH 10%
RoHS:Details
Inductance:100 nH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:1.79 A
Maximum DC Resistance:25 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:250 MHz
Q Minimum:50
Shielding:
Termination Style:Axial
Package / Case:
Case Length:10.41 mm