 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (9250A-102-RC)
J.W. Miller 9250A-102-RC
PartNo:
9250A-102-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 566
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 1.0uH 10%
RoHS:Details
Inductance:1 uH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:1.07 A
Maximum DC Resistance:70 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:140 MHz
Q Minimum:44
Shielding:Shielded
Termination Style:Axial
Package / Case:
Case Length:0.41 in