 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (9250A-103-RC)
J.W. Miller 9250A-103-RC
PartNo:
9250A-103-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 577
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 10uH 10%
RoHS:Details
Inductance:10 uH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:220 mA
Maximum DC Resistance:1.62 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:46 MHz
Q Minimum:50
Shielding:Shielded
Termination Style:Axial
Package / Case:
Case Length:0.41 in