 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (9250A-104-RC)
J.W. Miller 9250A-104-RC
PartNo:
9250A-104-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 652
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 100uH 10%
RoHS:Details
Inductance:100 uH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:160 mA
Maximum DC Resistance:3.12 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:10 MHz
Q Minimum:50
Package / Case:
Case Length:0.41 in