 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (9250A-105-RC)
J.W. Miller 9250A-105-RC
PartNo:
9250A-105-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 603
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 1000uH 10%
RoHS:Details
Inductance:1 mH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:70 mA
Maximum DC Resistance:17.5 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:3.8 MHz
Q Minimum:60
Package / Case:
Case Length:0.41 in