 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (9250A-124-RC)
J.W. Miller 9250A-124-RC
PartNo:
9250A-124-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 140
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 120uH 10%
RoHS:Details
Inductance:120 uH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:95 mA
Maximum DC Resistance:3.6 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:9.7 MHz