 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (9250A-153-RC)
J.W. Miller 9250A-153-RC
PartNo:
9250A-153-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 814
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 15uH 10%
RoHS:Details
Inductance:15 uH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:315 mA
Maximum DC Resistance:800 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:49 MHz
Q Minimum:45
Shielding:
Termination Style:Axial
Package / Case:
Case Length:10.41 mm
Case Width:4.11 mm