 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (9250A-223-RC)
J.W. Miller 9250A-223-RC
PartNo:
9250A-223-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 190
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 22uH 10%
RoHS:Details
Inductance:22 uH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:290 mA
Maximum DC Resistance:960 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:41 MHz
Q Minimum:45
Shielding:Shielded
Termination Style:Axial
Package / Case:
Case Length:0.41 in