 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (9250A-224-RC)
J.W. Miller 9250A-224-RC
PartNo:
9250A-224-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 76
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 220uH 10%
RoHS:Details
Inductance:220 uH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:125 mA
Maximum DC Resistance:5 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:7.5 MHz
Q Minimum:55
Shielding:Shielded
Termination Style:Axial
Package / Case:
Case Length:0.41 in