 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (9250A-471-RC)
J.W. Miller 9250A-471-RC
PartNo:
9250A-471-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 734
Request Qty:
Description: Fixed Inductors .47uH 10%
RoHS:Details
Inductance:470 nH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:565 mA
Maximum DC Resistance:250 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:235 MHz
Q Minimum:44
Shielding:Shielded
Termination Style:Axial
Package / Case:
Case Length:0.4 mm