 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (9250A-472-RC)
J.W. Miller 9250A-472-RC
PartNo:
9250A-472-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 1000
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 4.7uH 10%
RoHS:Details
Inductance:4.7 uH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:380 mA
Maximum DC Resistance:550 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:70 MHz
Q Minimum:44
Package / Case:
Case Length:0.41 in