 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (9250A-473-RC)
J.W. Miller 9250A-473-RC
PartNo:
9250A-473-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 490
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 47uH 10%
RoHS:Details
Inductance:47 uH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:195 mA
Maximum DC Resistance:2.11 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:27 MHz
Q Minimum:50
Package / Case:
Case Length:0.41 in