 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (9250A-474-RC)
J.W. Miller 9250A-474-RC
PartNo:
9250A-474-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 634
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 470uH 10%
RoHS:Details
Inductance:470 uH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:92 mA
Maximum DC Resistance:9.5 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:5.7 MHz
Q Minimum:60
Package / Case:
Case Length:0.41 in