 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (9250A-561-RC)
J.W. Miller 9250A-561-RC
PartNo:
9250A-561-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 776
Request Qty:
Description: Fixed Inductors .56uH 10%
RoHS:Details
Inductance:560 nH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:490 mA
Maximum DC Resistance:330 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:210 MHz
Q Minimum:43
Package / Case:
Case Length:0.4 mm