 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (9250A-562-RC)
J.W. Miller 9250A-562-RC
PartNo:
9250A-562-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 968
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 5.6uH 10%
RoHS:Details
Inductance:5.6 uH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:335 mA
Maximum DC Resistance:0.72 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:65 MHz
Q Minimum:44
Package / Case:
Case Length:10.41 mm