 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (9250A-564-RC)
J.W. Miller 9250A-564-RC
PartNo:
9250A-564-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 1000
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 560uH 10%
RoHS:Details
Inductance:560 uH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:90 mA
Maximum DC Resistance:10.5 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:4.7 MHz
Q Minimum:60
Shielding:Shielded
Termination Style:Axial
Package / Case:10.41 mm x 4.11 mm
Case Length:10.41 mm