 All Product > Inductors > Fixed Inductors > ABRACON  (AIMC-0201-8N2S-T)
ABRACON AIMC-0201-8N2S-T
PartNo:
AIMC-0201-8N2S-T
Manufacturers: ABRACON
Qty: 29632
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 8.2 nH, 200mA Tol.=+/-.3nH
RoHS:Details
Inductance:8.2 nH
Tolerance:0.3 nH
Maximum DC Current:200 mA
Maximum DC Resistance:700 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:6000 MHz
Q Minimum:5
Shielding:
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.3 mm