 All Product > Inductors > Fixed Inductors > ABRACON  (AISC-0402-4N7G-T)
ABRACON AISC-0402-4N7G-T
PartNo:
AISC-0402-4N7G-T
Manufacturers: ABRACON
Qty: 13486
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 4.7nH 2% -40C +125C
RoHS:Details
Inductance:4.7 nH
Tolerance:2%
Maximum DC Current:1:00 上午
Maximum DC Resistance:130 mOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:4775 MHz
Q Minimum:20
Shielding:
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1.19 mm
Case Width:0.51 mm
Case Height:0.66 mm