 All Product > Inductors > Fixed Inductors > ABRACON  (ASPI-4030S-100M-T)
ABRACON ASPI-4030S-100M-T
PartNo:
ASPI-4030S-100M-T
Manufacturers: ABRACON
Qty: 14422
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 10uH 20% Shielded -40C +125C
RoHS:Details
Inductance:10 uH
Tolerance:20%
Maximum DC Current:1.95 A
Maximum DC Resistance:100 mOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:21 MHz
Q Minimum:
Shielding:Shielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:4 mm x 4 mm
Case Length:4 mm
Case Width:4 mm
Case Height:3 mm