 All Product > Inductors > Fixed Inductors > ABRACON  (ATFC-0201-3N9-B-T)
ABRACON ATFC-0201-3N9-B-T
PartNo:
ATFC-0201-3N9-B-T
Manufacturers: ABRACON
Qty: 17500
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 3.9nH
RoHS:Details
Inductance:3.9 nH
Tolerance:0.1 nH
Maximum DC Current:150 mA
Maximum DC Resistance:1.2 Ohms
Operating Temperature Range:- 25 C to + 85 C
Self Resonant Frequency:6 GHz
Q Minimum:8
Shielding:
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.23 mm