 All Product > Inductors > Fixed Inductors > ABRACON  (ATFC-0201-4N7-B-T)
ABRACON ATFC-0201-4N7-B-T
PartNo:
ATFC-0201-4N7-B-T
Manufacturers: ABRACON
Qty: 20000
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 4.7nH
RoHS:Details
Inductance:4.7 nH
Tolerance:0.1 nH
Maximum DC Current:130 mA
Maximum DC Resistance:1.4 Ohms
Operating Temperature Range:- 25 C to + 85 C
Self Resonant Frequency:6 GHz
Q Minimum:8
Shielding:
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.23 mm