 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Triad Magnetics  (AX97-10471)
Triad Magnetics AX97-10471
PartNo:
AX97-10471
Manufacturers: Triad Magnetics
Qty: 289
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 470uH 11.55 Ohms .2A Surface mount induc.
RoHS:Details
Inductance:470 uH
Tolerance:0.2
Maximum DC Current:200 mA
Maximum DC Resistance:11.55 Ohms
Operating Temperature Range:
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:7.55 mm
Case Width:4.78 mm
Case Height:3.23 mm