 All Product > Inductors > Fixed Inductors > EPCOS  (B82496C3330J)
EPCOS B82496C3330J
PartNo:
B82496C3330J
Manufacturers: EPCOS
Qty: 14683
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 33nH 350mA 5% 1.6x0.8mm SMD
RoHS:Details
Inductance:33 nH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:350 mA
Maximum DC Resistance:600 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 150 C
Self Resonant Frequency:3 GHz
Q Minimum:14
Shielding:
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0603 (1608 metric)
Case Length:1.6 mm
Case Width:0.8 mm
Case Height:0.8 mm